Hidroelektrik Enerji

Hidroelektrik santralleri için ağır plakalar

Hidroelektrik enerji santralleri geniş ölçekte çelik ve çelik bileşimlerine ihtiyaç duyan oldukça büyük tesislerdir. Dillinger, bu santrallerin cebri borularını spiral kapaklarını, emme pompalarını ve diğer gerekli bütün vasıflı ağır plaka ihtiyaçlarını karşılama konusunda oldukça ideal bir seçim olacaktır. Burada bahsi geçen “ağır” kelimesi sadece boyutsal olarak ağırlığı değil, aynı zamanda 200 milimetre kalınlık aralığına kadar üretilebilen plakaları da temsil etmektedir. İleri teknoloji ile yapılan mükemmel sınıflandırma sistemiyle, en uygun mukavemet ve maksimum işlenebilirlik bütün ürünlere kazandırılmıştır. Tüm bunların yanında akma dayanımı 460 MPa üzerine, DI-MC termomekanik haddehane sistemi ile mükemmel taneli yapı çelikleri oluşmakta ve kusursuz mekanik mukavemet, tokluk,kırılmaya karşı direnç ve mükemmel bir şekilde eşit kaynaklanabilirlik özellikleri kazanmaktadır.

İzlanda Kahranjukar hidroelektrik santrali için üretilen DI-MC ve DILLIMAX Cebri boru üretimi.

Ve yine yüksek gerilim özelliği kazandırılmış DILLIMAX daha yüksek mekanik mukavemet sunmakla beraber, 1100 Mpa üzerine ulaşan akma dayanımı da sağlamaktadır. Düşük alaşım değerlerine sahip olmanın verdiği avantajlar sayesinde, yüksek dayanım, kolay işlenebilirlik ve kaynaklaklanabilirlik özellikleri kazanmaktadır.

Dillinger, hidroelektik enerji santrali yapımında ne tarz çelik ve çelik komponentlere ihtiyac duyulabileceğini bilen bir firmadır. Konu ile ilgili referanslarımız sizlere daha fazla bilgi verecektir.

Daha fazla bilgi ve referans için lütfen tıklayınız.