DUREL polimer yaylarına sahip amortisorler (tamponlar) vagonların maruz kalacağı etkilere karşı azami koruma sağlamakta olup, ideal dinamik davranışı mümkün kılmaktadır. Yan, ya da merkezi amortisorlere takıldıklarında, DUREL amortisor yayları ilerici özellikteki yay karakteristikleri sayesinde arttırılmış koruma ve dinamik davranış sunmaktadır.

DUREL polimer yaylarının eşsiz sonumleme yeteneği - tehlikeli maddelerin emniyetli bir biçimde taşınmasına ilişkin giderek artan

bir husus olarak - hem seyahat konforunu hem de yük araçlarının, lokomotiflerin, otobüslerin ve özel raylı araçların emniyetini arttırırken, darbe enerjisinin de %50’den fazlasını azaltmaktadır. DUREL amortisor yayları ayrıca çarpma amortisorlerinde (tamponlarında) kullanılmaktadır.

DUREL yüksek performanslı yayları termo-plastik polimerlerden yapılmıştır. Sürekli kaliteleri en emniyetli ve en güvenli tampon işlemini sağlamaktadır. Özellikle, güvenilirlikleri bakımından, zor koşullar altında DUREL yayları birçok ülkede onaylanmış olup, artık dünya çapında kullanılmaktadır.

Daha fazla teknik bilgi ve broşür için lütfen tıklayınız.