Rüzgar Enerjisi

Kalın, ağır - ve rüzgar enerjisi ispatlanmış! Açık deniz rüzgar enerjisi tesislerinde ve kulelerinde kullanılan Dillinger levha plakaları

Ağır plakalar rüzgâr enerjisi yapımında ve imalatında hayati önem taşımaktadırlar. Üretilen bu ağır plakalar, rüzgârgüllerinin birçok bileşeninde, türbin kulelerinde ve gövde kısımları gibi çok önemli bölgelerde kullanılmaktadır. Dillinger’in plaka üretiminde ulaştığı kalınlık ve genişlik ölçüleri, rüzgâr enerjisi sektörünün en büyük taleplerini kolaylıkla karşılayabilecek düzeyde olması, fiyatsal uygunluğu da beraberinde getirmekte, hızlı ve efektif çözümler sunmaktadır.

Rwe Innogy Rhyl Flats1
Sif Group bv

Dillinger çok yüksek kalınlıklarda alevli kesimle ürettiği bileşenleri mekanik komponentler olarak sahada kullanmaktadır. Çelik kuleler farklı kalınlık aralıklarındaki, farklı kalınlıklara alevle kesilmiş, geniş bir yelpazedeki konik dış kaplama bölümlerinin bir araya getirilmesiyle inşa edilmektedir. Vantilasyon bağlantı noktaları ve kapılar yine bu ağır plakalardan üretilmektedir. Türbin kulesi içinse Dillinger, mükemmel tokluk ve üstün yüzey kalitesi standartlarına uyan özel yapı çelikleri temin etmektedir.

Açık denizlere inşaat yapan kuruluşlar bu nedenlerden dolayı büyük miktarda ağır plakalara ihtiyaç duyar. Dillinger, açık deniz petrol ve gaz platformlarından elde ettiği 40 yıllık deneyimi bu sektörle birleştirerek konunun uzmanı haline gelen öncü bir kuruluş olmuştur.

Dillinger özel çelikleri, çok yüksek taleplere cevap verebilecek zor koşullara uyum sağlayabilecek elverişsiz koşullarda bile işlevini sürdürebilecek şekilde geliştirilmiştir. Dillinger çeliklerinin en büyük avantajı ve gücü ise, mükemmel kaynaklanabilirlik ve çeliğin merkezinde bile maksimum tokluk değerlerine ulaşabilmesi, gösterilebilir.

Dillinger açık deniz rüzgar enerjisi sektörünün emekleme dönemlerinden bugünlere kadar dünyanın en büyük tedarikçisi konumundadır.

Sif Group bv
Sif Group bv

Dillinger levha plakaları aynı zamanda açık deniz rüzgar enerjisi kurulum inşaat aktivitelerinde de kullanılmaktadır. Yüksek gerilimli su verilmiş ve temperlenmiş olan Dillimax plakaları; dişli çubuklarında, kutu kirişlerinde, özel gemi ve vinçlerin rüzgârgülleri montajı sırasında ayak kısımlarında da kullanılmaktadır. Dişli çubuklarının kalınlıkları 210 mm’ye kadar çıkabilmekte ve Dillinger tarafından üretilebilmektedir.