Yapı Mühendisliği Çelikleri

Yapı mühendisliği için ağır plakalar

Dillinger levha plakaları, mimari hayalleri gerçeğe dönüştürüyor. Dillinger’in DI-MC, DILLIMAX ve DIWETEN marka çelikleri, modern yapı mühendisliği projelerinde dünyaya öncülük ediyor. Özellikle birbiri içinde kombinasyonlu kullanımları durumunda, bu çelikler, tasarımda tamamen yeni ufuklar açmaya imkân sağlarken, maliyet verimlilik oranını oldukça aşağılara çekiyor. Bu özelikler, tasarımcılara daha ince, uzun yayılım ve cesur şekillerde tasarım yapma imkânı sağlayıp, diğer yandan, ekonomik avantajlar ve düşük inşa süreleri de sağlamaktadır. Tüm bu söylediklerimizin kanıtı olarak lütfen referanslarımıza göz atın.

Dillinger’in temin ettiği 6150 ton ağırlığında levha plaka ile inşa edilmiş Atina Olimpiyat stadının çatısı, 5 metre genişliğinde.

Norman Foster tarafından tasarlanan, Güney Fransa’da bulunan Millau otoyol viyadüğü, Eyfel kulesinden daha yüksek olup, 43000 ton ağırlığa sahip Dillinger çelikleri (DI-MC) ile inşa edilmiştir.

DI-MC mümkün olan en iyi işlem ile geliştirilip, özellikle en iyi kaynaklanabilirlik ve yüksek mekanik mukavemet değerleri ile birleştirilmiştir. Genel olarak yüksek mekanik değerlere sahip DILLIMAX ise ince tasarım gerektiren bölgelerde rahatlıkla kullanılabilir. DIWETEN iklim direnci özelliği ile hemen hemen her türlü iklim koşuluna karşı direnç gösterip, herhangi bir boyama - giydirme ya da özel ilave bir yüzey işlemi yapılmasına ihtiyaç duymamaktadır.

Diğer tedarikçi firmaların aksine tüm standart klasik yapı çelikleri, S235 ve S355 standartları gibi, tüm bu aralık ve format kalınlıkları Dillinger’in üretim gamında mevcuttur.